انجمن سواد رسانه ای ایران با صدور بیانیه ای تناقض عملکرد برخی رسانه های بیگانه در انعکاس خبر حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری هنر هشتم در این بیانیه آمده است: در کنار حمله «تروریستی» ۳۱ شهریور ماه که همزمان با سالگرد آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران رخ داد، هماهنگی برخی رسانه های بیگانه در حذف واژه تروریستی و استفاده همزمان از واژه حمله مسلحانه و سعی در القای غیر تروریستی بودن این اقدام، بار دیگر نقاب از چهره مافیای برخی رسانه های بیگانه برداشت.

برخی رسانه هایی که همواره داعیه بی طرفی را دارند، بر اساس منافع خود و حامیانشان با جا به جایی واژگان اقدام به وارونه نمایی رخدادها می کنند.

این گروه از رسانه ها نه تنها به اصول اخلاقی و انسانی پشت می کنند، بلکه از اصول ژورنالیستی و حرفه‌ای نیز عدول می‌کنند.

انجمن سواد رسانه ای ایران، بار دیگر و از رهگذر این دوگانگی آشکار برخی رسانه های بیگانه در قبال حمله تروریستی اهواز، از مخاطبان می خواهد در مواجه با این قسم از رسانه ها نگاه انتقادی داشته باشند.

بر این اساس، انجمن سواد رسانه ای ایران ضمن محکوم کردن حمله «تروریستی» اخیر در اهواز، از رسانه های داعیه دار بی طرفی می خواهد اگر به اصول اخلاقی پایبند نیستند، لااقل به اصول حرفه ای رسانه ای پایبند باشند.

هر چند که قطعا منافع رسانه های یاد شده در گرو مخالفت با این درخواست و زیر پا گذاشتن حق و حقیقت است و رفته رفته وابستگی مادی رسانه های مذکور به صهیونیست و وهابیت آشکار خواهد شد.

در نهایت انجمن سواد رسانه ای ایران بار دیگر یاد قربانیان بی دفاع حمله مسلحانه تروریستی اهواز را گرامی میدارد و اعلام میکند که تحلیل و شناخت نحوه انعکاس اخبار این حادثه از سوی برخی رسانه ها و قلب واژگان به کار برده شده توسط ایشان با اتکا به توانمندی حاصل از سواد رسانه ای، ضرورت بسط این دانش را هرچه بیشتر نمایان ساخته است.

برای بازماندگان از درگاه خداوند متعال صبر و سلامتی خواستاریم.