وزیر علوم تحقیقات و فناوری با صدور حکمی مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم را منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری هنر هشتم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، علیرضا عبداللهی نژاد را به سمت «مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم» منصوب کرد.

در بخش‌هایی از این حکم آمده است:
امید است با اتکال به خداوند متعال و با توجه به نقش و اهمیت جایگاه خطیر روابط عمومی در دنیای ارتباطات، اطلاع رسانی، ارتباط مستمر با مردم و مسئولین و رسانه‌ها در راستای پاسخگویی به مردم و نقش مهم و بی بدیلی که آن اداره کل در پیشبرد و اجرای راهبرد‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی دولت محترم تدبیر و امید برعهده دارد، با همکاری و هماهنگی با کلیه معاونان و مدیران و همکاران وزارتخانه در اطلاع رسانی به موقع فعالیت‌های انجام شده توسط دانشگاهیان بویژه در حوزه توسعه علمی کشور و امور فرهنگی موفق و موید باشید.

عبداللهی نژاد پیش از این مسئولیت سرپرستی اداره کل روابط عمومی وزارت علوم را از شهریورماه سال ۱۳۹۶ برعهده داشته است. دانش آموخته دکتری علوم ارتباطات در دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیات علمی دانشکده علوم ارتباطات این دانشگاه است.

عبداللهی نژاد همچنین دارای چندین مقاله علمی و پژوهشی در زمینه روزنامه نگاری و علوم ارتباطات در مجله‌های علمی داخل و سمینار‌های داخل و خارج از کشور است و کتاب «ارتباطات سیاسی» را زیر چاپ دارد.

از سوابق وی می‌توان روزنامه نگاری و مترجمی اخبار در رسانه‌های کشور همچون خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و روزنامه‌های انتخاب و ایران دیلی اشاره کرد.

وی، مسئولیت‌های علمی و آموزشی دیگری همچون معاونت آموزش و پژوهش دانشکده خبر، معاونت اداری، مالی و دانشجویی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و نیز عضویت در شورای انتشارات این دانشگاه را نیز در کارنامه سوابق خود دارد.

عبدالهی نژاد همچنین عضو کارگروه بازنگری رشته «روزنامه نگاری پزشکی» در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استاد مدعو این دانشگاه است.