پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم:// جالب است که با اینکه تغییرات چندانی در آیفون 14 پرو رخ نمی‌دهد ولی قیمت آن 100 دلار بالاتر می‌رود، که قاعدتاً به خاطر ارتقاء کیفیت دوربین است.

آیفون ۱۴ احتمالاً ۱۰۰ دلار گرانتر از آیفون ۱۳ خواهد بود

پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم://

جالب است که با اینکه تغییرات چندانی در آیفون ۱۴ پرو رخ نمی‌دهد ولی قیمت آن ۱۰۰ دلار بالاتر می‌رود، که قاعدتاً به خاطر ارتقاء کیفیت دوربین است.

آیفون 14 احتمالاً 100 دلار گرانتر از آیفون 13 خواهد بود

با اینکه هنوز چند ماه دیگر تا رونمایی از آیفون ۱۴ باقیست، ولی انتشار شایعات و درز اخبار درباره آن به سرعت و غلظت ادامه دارد.

 به نقل از زددی‌نت، تازه‌ترین شایعه را اکانت توئیتری  Shadow_Leak که درزدهنده اخبار اپل است منتشر کرده است. وی مشخصاتی برای آیفون ۱۴ پرو ذکر کرده که ذیلا به بررسی آنها می‌پردازیم.
– نمایشگر اولد انعطاف‌پذیر ۶٫۰۶ اینچی، ۱۲۰ هرتز: این سایز و نرخ ریفرش تفاوتی با پنل آیفون ۱۳ پرو فعلی ندارد.
– LTPO: اصطلاح LTPO مخفف اکسید پلی‌کریستالی دمای پایین است، و تکنولوژی است که این امکان را فراهم می‌آورد تا نمایشگرهای آمولد در نرخ‌های ریفرش بالاتر عمل کنند، ولی در عین حال مصرف توان پایینتری داشته باشند.
– رزولوشن (۲۵۳۲×۱۱۷۰) و ۴۶۰ PPI: درست مثل نمایشگر آیفون ۱۳ پرو.
– بیونیک A16 (۴nm TSMC): از نام قابل پیشبینی آن پیداست که قرار است تراشه جدیدی باشد.
– رم ۶GB LPDDR5: همانند سری آیفون ۱۳ پرو فعلی، اگرچه برخی شایعات حکایت از آن افزایش رم به ۸ گیگابیت دارد.
– حافظه ۱۲۸GB/256GB/512GB/1TB: مثل مدل فعلی است.

– دوربین عقب ۴۸MP (با سنسور ۱/۱٫۳ اینچی) + ۱۲MP + ۱۲MP:
این مجموعه در مشخصات دوربین می‌تواند جزئیات بهبودیافته‌ای (حداقل بر روی کاغذ) داشته باشد و همچنین منتج به بزرگتر شدن ابعاد عکس شود (که کاربران را ناچار به داشتن فضای ذخیره‌سازی بیشتر یا پرداخت حق اشتراک برای آیکلود می‌کند).
– ناچ قرصی‌شکل: کوچکتر شدن ناچ در بالای نمایشگر هدفیست که اپل مداوما به دنبال آن بوده است.
– قاب آلیاژ تیتانیوم: از این نظر با قاب فعلی که فولاد ضدزنگ است تفاوت دارد.
– قیمت برای مدل ۶GB+128GB: که نشانگر افزایش ۱۰۰ دلاری است، و اگر این خبر درست باشد قاعدتاً به مابقی گوشی‌های سری ۱۴ هم تسری خواهد یافت.

جالب است که با اینکه تغییرات چندانی در آیفون ۱۴ پرو رخ نمی‌دهد ولی قیمت آن ۱۰۰ دلار بالاتر می‌رود، که قاعدتاً به خاطر ارتقاء کیفیت دوربین است.