پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم:// چرا آمریکایی‌ها خودروی هیبریدی را به برقی ترجیح می‌دهند؟

پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم://

چرا آمریکایی‌ها خودروی هیبریدی را به برقی ترجیح می‌دهند؟

خریداران کاملاً مشتاق هستند که به خودروهای برقی رو بیاورند، اما هنوز نمی‌توانند تغییر اساسی در سبک زندگی را که با شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی همراه است به خوبی هضم کنند.

در حالی که شرکت‌های خودروسازی به شدت تلاش می‌کنند تا تقاضا برای جدیدترین مدل‌های برقی خود را افزایش دهند، اما مصرف‌کنندگان راه میانه را ترجیح می‌دهند: دوگانه (هیبریدی).

به گزارش ایتنا و به نقل از بیزینس‌اینسایدر، واضح است که مصرف‌کنندگان آمریکایی برای راحتی بیشتر هزینه بیشتری می‌پردازند. این امر در موفقیت برنامه‌هایی مانند اوبر، DoorDash، InstaCart و موارد دیگر آشکار است. در صنعت خودرو، همین منطق در مورد هیبریدی‌ها صدق می‌کند که می‌تواند پل راحت‌تری را برای پذیرش کامل خودروهای برقی فراهم کند.

روزهای فروش به خریداران ثروتمند اولیه – که مایل بودند برای اتومبیل‌هایی که هنوز ابهامات کاربردی زیادی داشتند پول بپردازند – تا حد زیادی به پایان رسیده است. و صنعت خودرو باید کارهای بیشتری انجام دهد تا نظر خریداران کنجکاو خودرو برقی (EV)، که کلید تداوم رشد آن هستند، را جلب کند.

این خریداران کاملاً مشتاق هستند که به خودروهای برقی رو بیاورند، اما هنوز نمی‌توانند تغییر اساسی در سبک زندگی را که با شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی همراه است به خوبی هضم کنند. حتی تخفیف‌های بزرگ نیز برای سوق دادن این خریداران به سمت خودروی کاملاٌ برقی کافی نیست، و در عوض حاضرند از یک تخفیف چشمگیر صرف‌نظر کنند و کمی بیشتر برای خرید یک خودرویی که سیستم توان ترکیبی دارد بپردازند.

طبق داده‌های ادموندز (Edmunds)، میانگین قیمت خودروهای الکتریکی ۶۱۶۹۹ دلار است، اما با تخفیف ۲۰۲۴ دلار به قیمت ۵۹۶۷۴ دلار به فروش می‌رسند. این در حالیست که هیبریدی‌ها معمولاٌ ارزان‌تر (به طور متوسط ۴۰۴۳۷ دلار) هستند و همچنین هیبریدی‌های پلاگین (plug-in hybrids) حدود ۵۶۷۸۶ دلار قیمت دارند.

کریس هارتو، تحلیلگر ارشد Consumer Reports، به اینسایدر گفت: «این یک مشکل بزرگ (برای خریداران) است که خودروسازان تا حد زیادی هیبریدی‌ها را نادیده گرفته‌اند. آنها در حجم قابل توجهی به بازار عرضه نمی‌شوند، بنابراین حتی اگر واقعاً بخواهید آن را بخرید، به سختی می‌توانید یکی از آنها را به دست آورید».
در نمودار بالا این موضوع در صعود سریع آنها از سال ۲۰۱۹ مشخص است.

نیمه دوم سال ۲۰۲۳ برای آینده نزدیک خودروهای برقی خوشایند نبوده است. فروشندگان خودرو ماه‌هاست که زنگ خطر را به صدا در آورده‌اند و می‌گویند که خودروهای برقی در حال انباشته شدن هستند و فروش آنها نسبت به همتایان بنزینی‌شان بیشتر طول می‌کشد، و برای متقاعد کردن مشتری برای بردن آنها به خانه به انواع تخفیف‌ها و مشوق‌ها نیاز دارند.

این در حالیست که خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی به عنوان راهی میانی برای خریداران خودرو در جهت بهره‌مند شدن از برخی از مزایای رانندگی با یک خودروی پاک‌تر، بدون پایبند شدن کامل به خودروهای برقی، مورد توجه قرار گرفته‌اند.