پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم:// نخستین سری خودروی برقی پورشه با نام تایکان بهار آینده به بازار می‌آید

پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم://

نخستین سری خودروی برقی پورشه با نام تایکان بهار آینده به بازار می‌آید

این خودروهای برقی جهت حصول اطمینان از حداکثر ایمنی، بیش از ۳٫۶ میلیون کیلومتر به شکل آزمایشی در سراسر جهان پیموده‌اند.

پورشه اولین بار در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که نخستین خودروهای برقی خود را با عنوان سری Taycan به بازار عرضه خواهد کرد.
پورشه اکنون اعلام کرده که اعضای خانواده سری تایکان با انجام اصلاحت و پیشرفت‌های بیشتر، «دارای قدرت و برد بیشتر، شتاب بالاتر،‌ و شارژ سریع‌تر با پایداری بیشتر هستند.»

مدل‌های خانواده Taycan

به گزارش ایتنا به تازگی پورشه نام و نوع خودروهایی که در این سری تولید ساخته خواهند شد را نیز معرفی نموده است.
مطابق این خبر، خودروهای برقی مجموعه تایکان، مدل‌های سدان اسپرت تایکان، توربوکراس توریزمو، و اسپرت توریزمو نام دارند و با فناوری پیشرفته و به‌روز همراه خواهند بود.

پورشه با ایجاد تغییر در شیوه طراحی این خانواده، و مدل های توربو را به شدت متمایز نموده است. هر سه مدل، دارای تجهیزات استاندارد گسترده‌تری دارند و با جدیدترین نسل پورشه Driver Experience با نمایشگر و مفهوم کنترل بهبودیافته عرضه می‌شوند.
همچنین در هر سه نوع EV پورشه، چهار گزینه پیشرانه با انواع دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک وجود دارد.

بنا به گفته کوین گیک مدیر خط نولید سری تایکان، خودروهای برقی تایکان از نظر عملکرد، با دینامیک رانندگی استثنایی و لذت رانندگی تجارب جدیدی ارائه خواهند کرد. سدان دیفرانسیل عقب رسیدن سرعت ۰ تا ۶۰ مایل را در طی ۴٫۵ بدست می‌آورد(یعنی ۰٫۶ ثانیه سریع‌تر از مدل قبلی). همین جهش را سدان توربو اس در ۲٫۳ ثانیه انجام می‌دهد که ۰٫۳ ثانیه بهبود یافته است.
از نظر قدرت، سدان دارای ۴۳۰ اسب بخار،‌ توربو دارای ۸۷۲ اسب بخار، و سرانجام توربو S با مشخصات بالا دارای ۹۴۰ اسب بخار است.

جهت اطمینان از حداکثر ایمنی نخستین خودروهای پورشه، خودروهای آزمایشی در فرآیند تولید، همراه با مهندسان توسعه و نیز رانندگان، به شکل کنترل شده بیش از ۳٫۶ میلیون کیلومتر را در سراسر جهان پیموده‌اند تا همه مشکلات و ایرادان احتمالی بازبینی شود.

Porsche 2025 Taycan EVs

سری تایکان؛ به ترتیب از راست: پورشه AG سدان، اسپرت توریزمو، و توربو کراس توریزمو
(برای دیدن تصویر بزرگ‌تر روی عکس کلیک کنید)

قیمت و تاریخ عرضه سری تایکان پورشه

مطابق اعلام پورشه، قیمت سری تایکان ۲۰۲۵ از ۹۹۴۰۰ دلار برای مدل پایه شروع می شود و برای Turbo S Cross Turismo به ۲۱۱۷۰۰ دلار می رسد که البته حدود ۲۰۰۰ دلار دیگر در هنگام تحویل به این ارقام اضافه خواهد شد.
این سازنده خودروهای اسپرت تقریبا ۱۵۰۰۰۰ نمونه از تایکان تولید کرده، و مهم‌ترین بازارهای فردی تایکان در حال حاضر ایالات متحده، بریتانیا، آلمان و چین هستند.

پورشه می‌گوید مدل‌های جدید تایکان از بهار عرضه می‌شوند و به نظر می‌رسد در تابستان یا پاییز وارد ایالات متحده شوند.