پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم:// بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور

پایگاه خبری روابط عمومی هنر هشتم://

بررسی آخرین وضعیت ترافیک اینترنت داخل کشور

طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اختلال رخ داده طی روزهای گذشته در ترافیک اینترنت داخل کشور اکنون برطرف شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، طی چند روز گذشته برخی کاربران اینترنت شاهد اختلال و کاهش سرعت اینترنت بودند، مسئله‌ای که مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، دوشنبه شب ۲۶ دی ماه این اختلال را تأیید کرد و گفت شاهد افت ترافیک یکی از مراکز IXP کشور بودیم. اما طبق بررسی‌ها و اعلام سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران این اختلال در روزهای بعد هم ادامه داشت تا اینکه در همین رابطه شرکت ارتباطات زیرساخت طی یک اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل بروز مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود و از شکیبایی شما تا رفع مشکل سپاسگزاریم.

پس از آن که مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که اختلال در ترافیک اینترنت روزهای دوشنبه و سه‌شنبه داخل کشور حل شده و دیگر مشکلی وجود ندارد اما بررسی‌ اطلاعات سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران باز هم نشان می داد که از حدود ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ترافیک شبکه با اختلال مواجه شده و تا روز پنج شنبه هم ادامه داشت، به گونه ای که سهراب آغ بیات- معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور – درباره دلیل اختلال رخ داده در اینترنت کشور اظهار کرد: با توجه حجم ترافیک داخل کشور و توسعه ای که باید اتفاق بی افتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

وی درباره اقدامات درنظر گرفته شده در زمینه عدم ایجاد اختلال در اینترنت ثابت گفت: همانگونه که گفته شد ترافیک شبکه که شامل استفاده برای  مدارس و غیره هم میشود، بر روی همین شبکه داخلی اتفاق می افتد. در راستای این توسعه ای که قرار است انجام دهیم، این مشکل برای هموطنان که به صورت ثابت از اینترنت منازل استفاده می کنند، قطعا حل می شود و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.

درنهایت – امیر محمد زاده لاجوردی- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت باز هم اعلام کرد سکوهای داخلی و پیام رسان‌ها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و با تلاش همکارانش در شرکت ارتباطات زیرساخت، مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور حل شده و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.

گفتنی است در این میان، بخشی از کاهش سرعت اینترنت در ترافیک اینترنت با قطعی نقطه‌ای اینترنت در حوزه‌های امتحانی کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه جاری همراه شده بود.

اما سرانجام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه به این مسئله اشاره کرد و درباره آخرین وضعیت اینترنت و علت کندی بوجود آمده در هفته گذشته اینگونه توضیح داد که روز چهارشنبه و پنج شنبه در مرکز تبادل ترافیک تهران مشکلی را طی یک الی دو ساعت داشتیم که با همت دوستان برطرف شد و اکنون هیچ مشکلی در مرکز تبادل ترافیک وجود ندارد.